Wieża Postomino - Darłovia Darłowo

Pojedynki z Wieżą Postomino, pomimo że toczone od niedawna, zdążyły już zapisać się grubymi zgłoskami i na dobre wpisać się w pamięć kibiców obu drużyn. W poprzedniej rundzie drużyny podzieliły się punktami na boisku w Darłowie, ale już w meczu pucharowym górą byli Darłowianie wygrywając 4 : 1 na boisku rywala. Tym razem piłkarzom przyszło się mierzyć na boisku w Postominie w meczu w ramach 23 kolejki rozgrywek ligowych.

Wyjściowy skład Darłovii ponownie uległ zmianom. Do pierwszego składu wrócili Konrad Rokicki oraz Kamil Włodaczyk, co oznaczało, że Błażej Idasiak oraz Paweł Krawczyk zajęli miejsca na ławce rezerwowych.

Pierwszy kwadrans gry - spokojne tempo, bez wyraźnej przewagi drużyn. Na uwagę zasługują niecelny strzał zawodnika Wieży po stracie piłki w środkowej strefie przez Włodarczyka oraz kąśliwe uderzenie Bazylego z 20 metrów obronione przez bramkarza.

20 minuta - kontra w wykonaniu Wieży Postomino, przerwana faulem przez Daniela Wólkiewicza, za co środkowy pomocnik Darłovii otrzymał żółtą kartkę. Po chwili kolejny strzał Wieży - ponownie niecelny.

25 minuta - ostre wejście obrońcy Wieży w Wiktora Sawickiego. Żółta kartka dla Kotłowskiego

26 minuta - 0 : 1 dla Darłovii. Bramkę zdobywa Wiktor Sawicki. Dwójkowe rozegranie pomiędzy Wólkiewiczem, Włodarczykiem kończy się prostopadłym zagraniem do Sawickiego, który otwiera wynik spotkania.

32 minuta - 0 : 2 dla Darłovii. Ponownie bramkę zdobywa Wiktor Sawicki. Tym razem popisał się celną główką po dośrodkowaniu Daniela Wólkiewicza.

40 minuta - Groźne uderzenie na bramkę Śpiewka. Ponownie niecelnie.

45 minuta - Do przerwy wynik 0 : 2. W ostatnich minutach pierwszej odsłony więcej przy piłce drużyna gospodarzy, ale bez efektu w postaci groźnej okazji bramkowej.

Po stronie Darłovii dużo lepsza organizacja gry i bardzo dobra i aktywna gra na skrzydłach, co doprowadziło do dwóch bramek. Wieżą kilkakrotnie zdołała przedrzeć się przez defensywę rywala i oddać strzały na bramkę Śpiewaka, ale jak dotychczas bez efektu bramkowego.

46 minuta - Zaczynamy drugą część gry. Darłovia bez zmian w składzie.

49 minuta - Darłovia bliska trzeciego trafienia. Kamil Michalski trafia w słupek bramki Wieży Postomino po dośrodkowaniu Kamila Bazylego. Po chwili akcja Wieży prawą stronę ale dośrodkowanie nie znalazło adresata.

52 minuta - Tym razem słupek ratuje Darłowian. Futbolówka po odbiciu się od niego trafia w ręce Śpiewka.

54 minuta - Kontra Darłovii. Prosto w bramkarza uderza Bazyli, a po chwili dobitka Włodarczyka, po rykoszecie od obrońcy, wychodzi na rzut rożny.

60 minuta - Wzajemna wymiana ciosów, jednak bez efektu bramkowego.

65 minuta - Groźne uderzenie Lisowskiego z rzutu wolnego po faulu Rokickiego, a po chwili uderzenie Kamila Michalskiego broni bramkarz Wieży.

67 minuta - Zmiana w Darłovii. W miejsce Bazylego na prawym skrzydle pojawia się Błażej Idasiak.

70 minuta - Lepiej prezentuje się Wieża Postomino zmuszając Śpiewaka do interwencji.

75 minuta - W szeregach gości zmiana. W miejsce Fastyna pojawia się Paweł Krawczyk wzmacniając formację obronną Darłovii.

80 minuta - Kolejny raz bliski trafienia Kamil Michalski, ale tym razem na przeszkodzie stanęła poprzeczka.

85 minuta - Daniel Wólkiewicz odbiera piłkę obrońcy Wieży i po indywidualnej akcji podwyższa prowadzenie Darłovii. 0 : 3 !!!

89 minuta - Zmiana. Na boisko w miejsce Michalskiego pojawia się Szczerba, a dodatkowo arbiter dolicza 3 minutydo regulaminowego czasu gry.

Koniec meczu. Kolejna pewna wygrana Darłovii. Tym razem na boisku w Postominie.

Skład Darłovii: Śpiewak - Fryś, Babec, Lipiński, Rokicki - Michalski (89' Szczerba), Włodarczyk, Wólkiewicz, Bazyli (67' Idasiak) - Fastyn (75' Krawczyk), Sawicki

Ławka rezerwowych: Kotas, Basałaj, Łańko

Żółta kartka: Wólkiewicz