Darłovia II - Błękitni Stary Jarosław 0 : 2

Darłovia II Darłowo - Błękitni Stary Jarosław 0 : 2 ( 0 : 0 )

Ligowe rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. Darłowianom pozostała walka z drużyną Strong Zielenica o zajęcie 4 miejsca w tabeli, goście zaś rywalizują o 6 pozycję, która powinna dać utrzymanie, w związku z planowaną reorganizacją rozgrywek A-klasy. Między innymi z tego też powodu przyjezdni przystąpili do tego meczu mocno zmobilizowani, w prawdopodobnie najmocniejszym składzie w jakim wystąpili w tej rundzie. Podopieczni Artura Maciąga do tego pojedynku przystąpili bez 4-ligowych wzmocnień, a dodatkowo z powodów służbowych zabrakło m.in. Mariusza Sawy, co sprawiło, że w środku pola pojawił się Piotr Dudek, a na lewym skrzydle Krzysztof Pać.

Od pierwszych minut meczu Darłowianie nie potrafili złapać właściwego rytmu. Duża w tym zasługa piłkarzy ze Starego Jarosławia, którzy grali bardzo uważnie i konsekwentnie w defensywie. Przyjezdni zdecydowanie lepiej radzili sobie w środkowej strefie boiska, co sprawiło, że gospodarze niepotrzebnie starali się uprościć swoją grę, starając się długimi zagraniami przedostać się w pobliże pola karnego rywali. Taka taktyka nie przynosiła jednak powodzenia, a na domiar złego co jakiś czas z groźnymi kontrami wychodzili goście. Darłowianie musieli uważać zwłaszcza na akcje... byłych Darłowiaków - Łukasza Czarnucha, Tomasza Hinca czy też Klaudiusza Brugiera, ale pomimo kilku dogodnych okazji nie zdołali pokonać Kacpra Śliwińskiego.

Na drugą połowę Darłowianie wyszli bez Aleksandra Wyrosławskiego i Dmytro Mikhailenko, którzy znaleźli się w kadrze na niedzielny mecz pierwszej Darłovii z Jeziorakiem Szczecin i mogli zagrać z Błękitnymi tylko 45 minut. Zejście tej dwójki zdecydowanie obniżyło potencjał ofensywny Darłowian i z tego powodu, podobnie jak w pierwszej odsłonie, początkowo niewiele działo się pod bramkami. Goście ściśle realizowali założenia taktyczne, umiejętnie zwalniając grę, długo rozgrywając grę poprzez swoich obrońców. Spotkanie zmierzało w kierunku wyniku bezbramkowego, ale wystarczyło jedno długie zagranie na Łukasza Czarnucha, który wygrał pojedynek z Łukaszem Głuszkiem, aby napastnik Błękitnych znalazł się sam na sam z Kacprem Śliwińskim i po chwili pokonał go płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Darłowianie w tej sytuacji mieli sporo uwag do arbitra, który chwilę przed długim zagraniem nie odgwizdał nieczystego zagrania na Arturze Maciągu. Po straconej bramce Darłowianie ruszyli do odrabiania strat i w kilku kolejnych akcjach byli bliscy pokonania Piotra Burego. Na bramkę uderzali m.in. Krzysztof Pać, Piotr Dudek czy też Karol Kalinowski, ale bramkarz Błękitnych nie dał się zaskoczyć. Najbliżej trafienia był Przemysław Anuszkiewicz, który chwilę po wejściu na boisko uderzał zza pola karnego, ale trafił tylko w słupek. Wydawało się, że gospodarze w końcowych minutach meczu będą w stanie zmienić losy meczu, ale to jednak przyjezdni cieszyli się z kolejnego trafienia. Goście podwyższyli prowadzenie po długim zagraniu z autu, po którym Czarnuch wykorzystał złe ustawienie Głuszka. Napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Kacprem Śliwińskim i za moment, zakładając mu piłkarską siatkę, zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Do końca meczu goście kontrolowali przebieg meczu, wykorzystując każdą okazję na spowalnianie gry, co finalnie przyniosło im powodzenie.

Porażka z Błękitnymi Stary Jarosław pokazała jak chimeryczną drużyną jest zespół prowadzony przez Artura Maciąga. Zmiany w składzie, które są nieodłącznym elementem rozgrywek na szczeblu A klasy, sprawiły, że Darłowianie nie byli w stanie pokonać zdecydowanie bardziej doświadczonego zespołu ze Starego Jarosławia. Rezerwom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz, wyjazdowy z drużyną Darpolu Barzowice, który zostanie rozegrany w niedzielę 12 czerwca o g. 12:00.

0 : 1 - Łukasz Czarnuch - 61 minuta

0 : 2 - Łukasz Czarnuch - 83 minuta

Skład Darłovii: Śliwiński - Szopiński, Głuszek, Rynkowski, Tyfel - Pać (69' Anuszkiewicz), Kalinowski, Dudek, Mikhailenko (46' Kaproń) - Maciąg (81' Kilanowski), Wyrosławski (46' Wierszel)

Żółta kartka: Mikhailenko (Darłovia)