Bolesna porażka Darłovii

Jeziorak Szczecin - Darłovia Darłowo 2 : 0 ( 0 : 0 )

Reorganizacja rozgrywek ligowych oraz miejsce w strefie spadkowej w rozgrywkach 3 ligi Bałtyku Koszalin oraz Kluczevii Stargard sprawiają, że z rozgrywkami IV ligi bezpośrednio może pożegnać się aż siedem drużyn. Z tego też powodu każdy kolejny mecz Darłovii ma dużą wagę, zwłaszcza jeżeli rywalem jest drużyna także zaangażowana w walkę o ligowy byt. Takim pojedynkiem był właśnie mecz z Jeziorakiem Szczecin, który pomimo straty 11 punktów do Darłowian, z pewnością nie zamierzał rezygnować z walki.

Mecz rozpoczął się od indywidualnej akcji Partyka Gawińskiego, który przechwycił piłkę na połowie boiska, a następnie ruszył z nią w kierunku bramki strzeżonej przez Szymańskiego, próbując pokonać go uderzeniem z 30 metra. W odpowiedzi znakomitą okazje do trafienia miał Jakub Kulon, który po podaniu Sosińskiego głową przedłużył lot piłki i po chwili znalazł się sam na sam przed Radosławem Rutyną. Napastnik Darłowian niestety nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później, po centrze Michalskiego, na bramkę głową uderzał Bartosz Dywan, ale udanie interweniował Rutyna. Do końca pierwszej połowy najwięcej działo się po stałych fragmentach gry, ale zarówno Fastyn po stronie Darłovii, jak i Wójcik w drużynie Jezioraka, nie zdołali wpisać się na listę strzelców. Na bramkę z dystansu uderzał też Kamil Michalski, ale po rykoszecie od obrońcy Darłowianie zdołali wywalczyć tylko rzut rożny.

Na kolejne 45 minut boisku zameldował się Szymon Siarnecki zastępując Bartłomieja Fastyna. Niestety drugą odsłonę meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli miejscowi. Już po kilku minutach zdołali wyjść na prowadzenie po akcji Adriana Chodorowskiego. Zawodnik Jezioraka opanował długą piłkę zagraną od obrońcy, ograł Rafała Lipińskiego i mocnym uderzeniem z pola karnego nie dał szans Szymańskiemu na interwencję. Darłowianie bardzo szybko powinni doprowadzić do wyrównania, ale z podania Jakuba Kulona nie skorzystał Dawid Paluszkiewicz i z bliska przeniósł piłkę ponad bramką. Za moment jeszcze bliższy wyrównania był Bartosz Dywan, ale po zagraniu Szymona Siarneckiego trafił w słupek. Następnie trzy razy uderzał Jakub Kulon, ale za każdym razem niecelnie. Bliski zanotowania samobójczego trafienia był Krystian Panek, niefortunnie kierując piłkę głową w kierunku własnej bramki, ale i tym razem skutecznie interweniował Rutyna. Okres dobrej, ofensywnej gry gości o mały włos nie zakończyłby się bramką dla Szczecinian. Szybka kontra sprawiła, że w dogodnej pozycji strzeleckiej znalazł się Patryk Gawiński, ale trafił wprost w Szymańskiego. Wydawało się, że mimo wszystko to Darłowianie są bliżsi trafienia i jest to tylko kwestią czasu, ale i tym razem niewykorzystane sytuacje zemściły się. Gospodarze ponownie szybko wyszli z akcją, a bardzo ładnym podaniem popisał się Gawiński odnajdując Jacka Chodorowskiego. Ten, mając na plecach Tomasza Sosińskiego, wyczekał Szymańskiego i płaskim uderzeniem ulokował piłkę w siatce tuż przy prawym słupku. Do końca meczu nie brakowało prób uderzeń z każdej ze stron, ale to gospodarze mieli ten mecz pod pełną kontrolą i spokojnie utrzymali dwubramkowe prowadzenie.

Porażka z Jeziorakiem bardzo utrudniła Darłowianom zadanie, jakim jest utrzymanie ligowego bytu. Podobnie jak we wcześniejszych pojedynkach, drużyna prowadzona przez Daniela Skok raziła nieskutecznością, samemu dając się wypunktować. Ostatnie cztery mecze Darłovii to już zdecydowanie trudniejsza przeprawa. Już w najbliższą niedzielę o g. 16:00 rozegrają mecz derbowy w ramach IV-ligowej rywalizacji w powiecie sławieńskim. Rywalem Wieża Postomino, jedna z drużyn, która wiosną prezentuje się bardzo solidnie, regularnie punktując.

1 : 0 - Adrian Chodorowski - 48 minuta

2 : 0 - Jacek Chodorowski - 77 minuta

Skład Darłovii: Szymański - Sosiński, Rokicki, Kulon Damian - Michalski (74' Muzyka), Fastyn (46' Siarnecki), Lipiński (69' Wyrosławski), Paluszkiewicz (57' Bazyli) - Kulon Jakub (90' Mikhailenko), Dywan, Wólkiewicz

Żółta kartka: Damian Kulon