Podsumowanie przygotowań

Podsumowanie statystyczne okresu przygotowawczego:

SPARINGI:

5 sparing : Darłovia Darłowo – Leśnik Manowo 1 : 1 ( 0 : 0 )

Bramka: Idasiak - karny

Skład Darłovii: Kotas (46' Śpiewak) - Szczerba, Lipiński, Babec, Szopiński - Michalski (70' Prędki), Fryś, Wólkiewicz, Fastyn (70' Jakubowski) - Idasiak (70' Basałaj) – Bazyli

4 sparing : Darłovia Darłowo – Zefir Wyszewo 6 : 0

Bramki: Sawicki – 3, Fastyn, Lipiński, Bazyli

Wyjściowy skład Darłovii: Śpiewak - Szczerba, Lipiński, Babec, Rokicki - Michalski, Włodarczyk, Fastyn, Wólkiewicz, Bazyli - Sawicki

Na zmiany wchodzili: Kotas, Fryś, Prędki, Szopiński, Idasiak, Jakubowski

3 sparing : Darłovia Darłowo – Start Miastko 5 : 1

Bramki: Sawicki – 2, Fastyn – 2, Bazyli

Wyjściowy skład Darłovii: Kotas - Rokicki, Babec, Krawczyk, Szopiński - Bazyli, Włodarczyk, Wólkiewicz, Fastyn, MIchalski, Sawicki

Na zmiany wchodzili: Śpiewak, Prędki, Idasiak, Basałaj

2 sparing : Darłovia Darłowo – Pogoń Połczyn Zdrój 6 : 1 ( 4 : 1 )

Bramki: Sawicki – 3 , Bazyli, Idasiak, Fastyn

Skład Darłovii: Ostrowski (testowany) - Szczerba, Lipiński,Babec, Rokicki - Michalski, Włodarczyk, Fastyn, Wólkiewicz, Bazyli - Sawicki

Na zmiany wchodzili: Śpiewak, Idasiak, Maciąg, Krawczyk, Nowak, Szopiński

1 sparing : Darłovia Darłowo – Sokół Karlino 1 : 4 ( 0 : 2 )

Bramka: Fryś

Wyjściowy skład Darłovii: Ostrowski (testowany) - Szczerba, Włodarczyk, Lipiński, Babec - Michalski, Fryś, Wólkiewicz, Fastyn, Bazyli - Sawicki

Na zmiany wchodzili: Śpiewak, Kotas, Nowak, Krawczyk, Prędki, Szopiński, Kącki, Maciąg, Jakubowski, Idasiak

BILANS:

Darłovia - 5 meczy / 3 zwycięstwa – 1 remis - 1 porażka / 19 : 7 / + 2 bramki

BRAMKI:

8 – Wiktor Sawicki

4 – Bartłomiej Fastyn

3 – Kamil Bazyli

2 – Błażej Idasiak

1 – Artur Fryś, Rafał Lipiński

ROZEGRANE MECZE:

5 – Śpiewak, Babec, Bazyli, Michalski, Wólkiewicz, Fastyn, Szopiński, Idasiak

4 - Włodarczyk, Sawicki, Kotas, Szczerba, Lipiński, Prędki

3 – Krawczyk, Rokicki, Fryś, Jakubowski

2 - Ostrowski (testowany), Nowak, Maciąg, Basałaj

1 – Kącki

ZMIANY KADROWE:

Przybyli:

Rafał Lipiński (Gryf Polanów), Bartłomiej Fastyn (Bałtyk Koszalin), Krystian Babec (Gwardia Koszalin), Paweł Krawczyk, Michał Jakubowski (wznowili treningi), Marcin Kotas (Błękitni Stary Jarosław)

Odeszli:

Kacper Kucharski (szuka klubu), Bartłomiej Nowak (szuka klubu), Bartosz Dywan (wyjazd za granicę)

Kadra:

Bramkarz: Marcin Kotas, Artur Śpiewak

Obrońcy: Krystian Babec, Błażej Idasiak, Paweł Krawczyk, Rafał Lipiński, Grzegorz Prędki, Konrad Rokicki, Tomasz Szopiński

Pomocnicy: Tobiasz Basałaj, Kamil Bazyli, Bartłomiej Fastyn, Artur Fryś, Michał Jakubowski, Kamil Michalski, Łukasz Szczerba, Kamil Włodarczyk, Daniel Wólkiewicz

Napastnicy: Marcin Łańko, Artur Maciąg, Wiktor Sawicki

Rozmowa z trenerem Darłovii - Mateuszem Kaźmierczakiem:

Za nami okres przygotowawczy, tydzień przed meczem pucharowym. Jak oceniasz pracę jaką wykonał zespół ?

M.K.: Okres przygotowawczy przebiegał bez zakłóceń, plan został zrealizowany. Boisko ze sztuczną nawierzchnią sprawia że w tym okresie daje nam komfort spokojnej pracy, bez względu na warunki atmosferyczne. Okres przygotowania motorycznego przebiegał bez kontuzji, wiec wszyscy wykonali bardzo dobrą pracę, niestety teraz kiedy skupiamy się na taktyce mamy małe kłopoty zdrowotne.

W drużynie doszło do kilku zmian w składzie. Jak oceniasz postawę nowych zawodników jak Lipiński, Babec czy Fastyn oraz wracających do drużyny Kotasa, Jakubowskiego czy Krawczyka ?

M.K.: Nastąpiło kilka zmian w zespole. Przede wszystkim zależało mi, żeby drużyna zyskała na jakości, a nowi zawodnicy to gwarantują. Poza tym wrócili Kotas i Krawczyk, a nie ukrywam że cały czas liczyłem na nich i się doczekałem. Są nie tylko wartościowymi zawodnikami, ale są z Darłowa i oddają całe serce tej drużynie.

Jaki wpływ na drużynę mogą mieć ubytki w postaci Nowaka, Kucharskiego czy też Dywana, który w rundzie jesiennej był drugim strzelcem w drużynie ?

M.K.: Wzmocniliśmy każdą formację i na pewno jesteśmy mocniejsi, ale szkoda Bartka Dywana, który jest młody i grał regularnie obok bardzo dobrego napastnika, od którego mógł wiele się nauczyć. Liczę, że jeszcze zmieni zdanie.

Pierwszy ważny mecz dla Dałowian to pucharowy pojedynek z czwartoligowym Raselem Dygowo. Jakie są Twoje oczekiwania w tych rozgrywkach, które początkowo nie były traktowane priorytetowo i na jesień mecze z Darpolem i Wieżą były okazją do gry kilku zawodników niekoniecznie z wyjściowej jedenastki ?

M.K.: Rasel jak i każdy następny przeciwnik to dla nas wielkie wyzwanie i na tym etapie mecz pucharowy jest bardzo ważny. Chcę awansować do kolejnej rundy, a ten mecz pokaże na jakim etapie jesteśmy przed ligą.

W meczach kontrolnych Darłowianie rywalizowali głównie z czwartoligowcami ? Czy w twojej opinii drużyna jest gotowa na grę na tym poziomie rozgrywkowym ?

M.K.: Uzyskane wyniki w meczach sparingowych pokazały ze jesteśmy w coraz lepszej formie sportowej, ale to liga zweryfikuje nasze plany i aspiracje.

Jak oceniasz szanse Darłovii w rundzie wiosennej i jakie cele stawiasz przed swoją drużyną ?

M.K.: Naszym celem jest awans do czwartej ligi. Zarząd stanął na wysokości zadania, więc teraz my musimy się dostosować i sprostać oczekiwaniom naszych kibiców, których serdecznie zapraszamy na nasze mecze.