Autor:

Adrian Mały

Utworzono:

14.09.2015

Sobotnie spotkanie Brenewii Wijewo, z Polonia Leszno było wyśmienitą szansą na zrewanżowanie się po " wpadce" w meczu pierwszej kolejki z Sokołem Włoszakowice. Nasz zespół wyszedł zatem na boisko z dodatkową motywacja i chęcią dobrego zaprezentowania się przed własną publicznością. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Brenewii, którzy nie umożliwiali gościom wyjście z własnej połowy, a po kilku przechwytach starali się wyprowadzić szybkie kontrataki. Mimo kilku dogodnych sytuacji, bramka dla naszego zespołu pada dopiero w 20 minucie spotkania. Po wznowieniu gry przez naszego bramkarza, piłka przechodzi blok obronny Polonii, a Dawid Gąda otwiera wynik spotkania. W 30' mamy juz 2:0, dogranie Jakuba Szmyta wykorzystuje Kacper Cichowski i podwyższa wynik. Zawodnicy z Leszna również posiadali kilka okazji do zdobycia bramki, jednak dzięki dobrej grze w defensywie, do przerwy wynik nie ulega zmianie. Początek drugiej części spotkania, to dwa błyskawiczne ataki naszego zespołu zakończone bramkami Dawida Gądy. W 43' mamy zatem 4:0, a asystami w tych sytuacjach popisują się Jakub Szmyt i Kacper Cichowski. W dalszej części spotkania tempo gry zwalnia, a na kolejne bramki mimo kilku dogodnych sytuacji obu zespołów przychodzi nam czekać do samego końca meczu. Nasz zespół tak samo dobrze jak rozpoczął druga połowę , dwiema bramkami, tak również ją zakończył. Umiejętnościami snajperskimi popisał się Dawid Gąda, który w 79' strzelił swojego 4 gola, a minutę później Kacper Cichowski ustalił wynik meczu na 6:0. Cieszy wysokie zwycięstwo Brenewii na własnym boisku i napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie na mecz!

Informujemy również ze zespół Tęcza Osa Osieczna wycofał się z rozgrywek i w każdym spotkaniu zostanie przyznany walkower.