Udana inauracja ligi Darłowian

Vimobilia Będzino - Darłovia Darłowo 0 : 8 ( 0 : 2 )

Do meczu inaugurującego rozgrywki ligowe w sezonie 2022/2023 podopieczni Kamila Chicewicza przystępowali w zestawieniu, którego z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć. Niepełny skład, nominalny napastnik na bramce sprawiały, że drużyna, która miała być faworytem meczu, przed pierwszym gwizdkiem nie mogła być pewna końcowego rezultatu.

Pomimo trudności od pierwszych minut Darłowianie zademonstrowali dojrzałość i bardzo dobre przygotowanie do gry nie pozwalając przeciwnikowi na wiele. Dodatkowo pomimo gry w osłabieniu potrafili prokurować zagrożenie pod bramką przeciwnika i dwukrotnie za sprawą Norbera Kornagi trafić do bramki strzeżonej przez Mateusza Kozyrę.

Drugą część spotkania goście rozpoczęli już w pełnym zestawieniu, a skład uzupełnił Artur Maciąg, który długo nie kazał czekać na udokumentowanie swojego występu pozytywnym akcentem i po niecałych 10 minutach gry wpisał się na listę strzelców. Trzecia stracona bramka rozwiązała worek z bramkami i w kolejnych minutach do siatki trafiali jeszcze Kamil Michalski, dwukrotnie Kamil Bazyli oraz ponownie dwukrotnie Norbert Kornaga, który otworzył i zakończył strzelanie w tym meczu.

Końcowy wynik pokazuje różnicę jaka dzieli dwie drużyny i udowadnia, że pomimo problemów kadrowych Darłowian, które nie powinny więcej mieć już miejsca, to zespół prowadzony przez Kamila Chicewicza będzie faworytem do wygrania ligi. Podobnie jak Leśnik Manowo, spadkowicz z IV ligi, który także udanie zainaugurował rozgrywki ligowe, pokonując Wiekowiankę Wiekowo (3:1), a już w najbliższą sobotę o g. 15:00 będzie kolejnym rywalem Darłovii.