Saturn Mielno vs MKS Darłovia Darłowo

W 8 kolejce zawodnicy Darłovi udali się do Mielna podjąć tamtejszy Saturn. W wyjściowym składzie mogliśmy zaobserwować aż 6 młodzieżowców, spowodowane to było brakiem Popiołka, którego wykluczyła kontuzja a także absencją Ślusarza i Załogi - wyjazdy służbowe. Jak się później okazało to młodzież dyktowała warunki gry,wsparta doświadczona obrona.

Zawodnicy Darłovi od pierwszych minut "pukali" do bramki gospodarzy, jednak albo kapitalnymi interwencjami popisywał się bramkarz Saturna albo fatalnie strzelał Asman. W 25 min indywidualną akcje prawa stroną boiska przeprowadza Dudek i strzałem w długi róg otwiera wynik spotkania 0:1. Był to początek końca pierwszej połowy, gra przeniosła się do środkowej strefy boiska a stwarzane sytuacje przez Darłowian nie były już tak klarowne jak te z początku spotkania, gospodarze natomiast zagrożenie stwarzali jedynie dalekimiwrzutamiz autu.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy MKS-u. Od pierwszego gwizdka sędziego zdecydowanie lepiej i skuteczniej powstrzymywali piłkarzy Saturna, przenosząc grę na połowę gospodarzy. Stwarzane sytuacje nie przynosiły jednak zamierzanego rezultatu," lekarstwo" na bezradność znalazł trener gości Dariusz Szperlak wpuszczając na boisko Woźniaka. Ten sam zawodnik już minute później mógł cieszyć się ze zdobytej bramki po składnej akcji Darłovi. Podrażnienistraconą bramka zawodnicy Saturna, próbowali zaskoczyć Mordacza strzałem z dalszej odległości jednak piłka obiła tylko poprzeczkę. Wynik spotkania w 78' ustalił Śliżstrzałem a raczej"nieudanym dośrodkowaniem"z bocznej strefy boiska.

Cieszyć może fakt że w Mielnie mielimy okazję zobaczyć w sumie aż 8 młodzieżowców, co napawa optymizmem na najbliższe lata. Po 8 kolejkach Darłovia zajmuje 2 lokatę w ligowej tabeli tracąc do lidera z Karlina 3pkt. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 październikao godz.15:00na Stadionie Miejskim w Darłowie. Rywalem Darłovi będą Błękitni Stary Jarosław. Zapraszamy!

0:1 25' P.Dudek

0:2 67' S.Woźniak

0:3 78' S.Śliż

Skład Darłovii: Ł.Mordacz, S.Śliż, P.Krawczyk, M.Hajman, M.Sawa, M.Maksymowicz(70' K.Rudzki), T.Hinc, M.Łańko, P.Dudek(65' S.Woźniak), A.Kącki(70' S.Smolarek), M.Asman(75' M. Krawczyk)