Autor:

Zenon Piechocki

Utworzono:

15.11.2014

Tym razem do Kleszczewa zawitał sąsiad zza miedzy wicelider tabeli bardzo bramkostrzelny zespół Orkan Jarosławiec. Zespół Clescevii nie przestraszył się przeciwnika i od pierwszych minut trwały ataki na bramkę gości. Już w 11 minucie bardzo dobre podanie „Berta” Jadowskiego do młodego „Mikesza” Dudlika i ten ostatni ładnym strzałem umieszcza piłkę w bramce gości dając swojemu zespołowi prowadzenie 1-0. Goście nie mogli sprostać w tym meczu pressingowi, który zastosował w I połowie meczu zespół Clescevii. Dopiero w 26 minucie goście przeprowadzili składną akcję, którą obronił w dobrym stylu bramkarz Adrian Pruszyński. Dwie minuty później w idealnej sytuacji pod bramką gości znalazł się Paweł Błaszczyk, który jednak nie trafił w światło bramki. W 45 minucie za brutalny faul bez piłki na Bartku „Miedzinie” pani sędzia tego spotkania pokazała czerwoną kartkę zawodnikowi gości. Tak więc II połowę goście zmuszeni byli grać w osłabieniu, a tymczasem trener Clescevii zdecydował się na 3 zmiany wprowadzając świeżych zawodników. Dało to spodziewany efekt , bowiem przewaga zespołu Clescevii rosła z minuty na minutę. W 54 minucie dopiero co wprowadzeni na boisko zawodnicy Marcin „Matys” i Łukasz „Grajek” znaleźli się przed bramkarzem gości, ale w tej sytuacji fatalnie przestrzelił ten ostatni. W 57 minucie groźnym strzałem w poprzeczkę bramki gości popisał się Paweł Błaszczyk. W 65 minucie inny świeżo wprowadzony po przerwie zawodnik „Dela” Nawrocki w sytuacji sam na sam z bramkarzem był bardzo bliski zdobycia bramki, jednak fatalnie spudłował. W 75 minucie ten sam zawodnik po strzale Sławka Mąderka w poprzeczkę bramki gości dobijał piłkę głową, ale wspaniałą paradą popisał się bramkarz najlepszy zawodnik drużyny gości. W 77 minucie groźny strzał z rzutu wolnego broni Adrian „Prucha”. W rewanżu nastąpiła wymiana podań pomiędzy „Delą” Nawrockim i Łukaszem „Grajkiem” ale strzał „Deli” broni bramkarz gości. Natomiast w 81 minucie kolejna wymiana podań z pierwszej piłki pomiędzy „Bertem” Jadowskim i Łukaszem „Grajkiem” kończy się zdobyciem drugiej bramki dla Clescevii. Już w doliczonym czasie gry 90+3 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Łukasza „Grajka” piękną główką popisał się młody Sławek Mąderek zdobywając bramkę i ustalając wynik spotkania na 3-0 dla Clescevii. Wszystkim zawodnikom Clescevii należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie w grę, wolę walki i ambicję w tym meczu.